Social Media

MOJE PANIE TO NIE ŻARTY – SEZON ŚLUBNY JUŻ OTWARTY

Dzień ślubu to dla każdej Panny Młodej niezaprzeczalnie wyjątkowy dzień! Oczywiste jest to, że tego dnia wszystko musi być idealne! Również makijaż, który jest niezwykle znaczącym elementem w stylizacji ślubnej Panny Młodej.

Makijaż ślubny powinien odpowiednio podkreślić urodę Panny Młodej i jednocześnie być dopasowany do jej całego ślubnego wizerunku – do sukni ślubnej, fryzury i dodatków (biżuteria, bukiet itp.), tworząc harmonijną całość.

Makijaż ślubny powinien dobrze prezentować się zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym oraz przed obiektywem aparatu.

Kolejny wymóg odnośnie makijażu ślubnego to jego długotrwałość – przecież musi przetrwać wielogodzinną zabawę! Ale o to proszę się nie martwić, opierając się na opiniach moich klientek, mogę zapewnić, że makijaż utrzyma się na twarzy przez całą weselną noc!

Makijaż ślubny obejmuje również (w zależności od potrzeb): wyrównanie kolorytu skóry na dekolcie, ramionach, plecach, zakrycie wszelkich niedoskonałości, przypudrowanie, rozświetlenie dekoltu.

 

MAKIJAŻ PRÓBNY

Na ok.  miesiąc przed ślubem,  gdy wszelkie elementy stylizacji są już ustalone (suknia, biżuteria, bukiet, fryzura) zachęcam do umówienia się na makijaż próbny.

Podczas „próby”, poznajemy się. Niezwykle istotne jest dla mnie, aby makijaż pasował do charakteru klientki, odzwierciedlał jej osobowość.

Przeprowadzam dokładny wywiad odnośnie upodobań klientki, całej stylizacji ślubnej (warto pokazać zdjęcia sukni, bukietu itd.) Panna Młoda przedstawia mi swoje oczekiwania wobec makijażu i razem ustalamy jaki ma być jego charakter.

Zazwyczaj wykonuję jeden makijaż, poprzedzony właśnie taką szczegółową rozmową z klientką. Na bieżąco podczas malowania informuję klientkę o wybranej kolorystyce i sprawdzam czy dobrze czuję się w zaproponowanej przeze mnie wersji makijażu.

Oczywiście  każda klientka ma prawo zdecydować o ostatecznej formie makijażu, jaki będzie ją zdobił w tym ważnym dniu! Przede wszystkim musi czuć się w nim dobrze! Dlatego możemy zrobić kilka wersji makijażu, wedle jej życzeń.

Na próbie możemy również sprawdzić, czy klientka dobrze czuje się z przyklejonymi kępkami rzęs.

Proszę zauważyć, że coraz więcej kobiet narzeka sobie na pojawienie się  reakcji alergicznych spowodowanych kosmetykami kolorowymi. Mimo tego, iż używam kosmetyków bezpiecznych, hipoalergicznych, to właśnie „próba” jest dobrą okazją, by sprawdzić, czy dany kosmetyk nie uczuli klientki.

Makijaż próbny wykonuję dokładnie tymi samymi kosmetykami, co makijaż w dniu ślubu.

Po wykonaniu „próby” sporządzam projekt makijażu z informacją o użytych kosmetykach – taką ściągawkę dla siebie na dzień ślubu, co i gdzie użyłam  ;-) – dzięki temu praca nad makijażem w tym zazwyczaj stresującym dniu, jakim jest dzień ślubu, pójdzie nam szybko i sprawnie.

Z uwagi na specyficzność makijażu próbnego proponuję zarezerwować na jego wykonanie nawet do 2 godzin. W związku tym, makijaże próbne umawiam zazwyczaj od poniedziałku do piątku (sobota jedynie w wyjątkowych sytuacjach). Najlepiej spotkać się w takie dni, kiedy ani klientka, ani ja nie jesteśmy ograniczone czasowo i na spokojnie możemy wykonać „próbę”.

Makijaż ślubny wraz  z przyklejeniem kępek rzęs trwa do 1,5 godziny.

 

MAKIJAŻ ŚLUBNY BEZ PRÓBY

Warto skorzystać z makijażu próbnego, z wyżej wymienionych powodów, ale oczywiście można zdecydować się jedynie na sam makijaż w dniu ślubu.

 

KOREKTA PANA MŁODEGO:

Dzień ślubu to również ważny dzień dla każdego Pana Młodego, dlatego coraz więcej wśród spotykanych przez mnie Panów Młodych decyduje się na niewielki mejkap w tym dniu. Obejmuje on (w zależności od potrzeb): zastosowanie w odpowiednich miejscach twarzy płynu przeciw poceniu się, zakrycie niedoskonałości cery oraz sińców pod oczami, zmatowienie cery. Taki makijaż jest niewidoczny. Jego zadaniem jest, aby Pan Młody nie świecił się i lepiej wyszedł na zdjęciach.

 

RADY DLA PANNY MŁODEJ:

- makijaż zdecydowanie lepiej i dłużej utrzymuje się na zdrowej, nawilżonej i promiennej cerze, dlatego polecam odpowiednio wcześnie zadbać o nią, wykonując piling, maseczki i systemtycznie ją nawilżając.

- lepiej zrezygnować z pomysłu skorzystania z solarium na krótki czas przed ślubem, gdyż na „spieczonej” skórze makijaż może nie trzymać się długo

- bardzo istotne jest systematyczne pilingowanie i nawilżanie ust

- hennę i/lub regulację brwi – najlepiej wykonać na kilka dni przed ślubem

 

W celu umówienia się na makijaż próbny i zarezerwowania terminu na makijaż ślubny - można pisać na e-mail: mail@dagamikula.com lub dzwonić pod nr 601-994-013

Serdecznie zapraszam!